Camera Model - C58N - horizontal format
chamonix058a chamonix058b chamonix058c Screen+Shot+2019-02-27+at+10.09.06+AM

Camera Model - C58N - horizontal format

Velkoformátová kamera 5x8" (12x17 cm) v horizontálním formátuCena: 90 500 Kč s DPH
Kategorie: Velkoformátové kamery
Výrobce: Chamonix
Dodání: 3 týdny
Porovnat produkt


Parametry a popis

Velkoformátová kamera CHAMONIX 5x8" (12,7 x 20,3 cm)

Kód produktu: C-58N

CHAMONIX je prvním výrobcem fotoaparátů, který kombinuje dřevo a uhlíkový kompozit vyráběný speciálním lisováním za tepla. Kompozitní materiál slouží jako podvozek fotoaparátu a pro zaostřovací modul. Toto je jeden zvýrazných rozdílů od tradičních fotoaparátů. 

Kamery Chamonix 5x8 jsou primárně určeny pro venkovní použití. Tento formát je však používán fotografy také pro portrétování, kompozice zátiší nebo jakýkoli předmět, který by mohl být vykreslen v jiných formátech, než jsou 4x5, 5x7 atd. Velkoformátové kamery jsou vyrobeny z teaku kombinovaného s uhlíkovými vlákny o vysoké hustotě. Materiál uhlíkových vláken se používá pro základní desku kamery, aby byla zajištěna vyšší stabilita a tuhost kamery.

Kamera Chamonix 5x8 byla vyvinuta ze dvou důvodů:

V mnoha částech světa je nabídka filmu 5x7 omezená, zatímco film 8x10 lze snadno sehnat. Fotografové mohou snadno rozříznout jeden list filmu 8x10 na polovinu a získat tak dva listy filmu 5x8.

Důležitější důvod: obdélník 5x8 je esteticky přitažlivější, zejména při horizontálním pohledu. Je pouze o jeden palec delší než formát 5x7, ale protože se blíží zlatému řezu, plocha obrázku na skleněném podkladu je mnohem uspokojivější. Jeho fyzické rozměry a hmotnost jsou jen o málo větší než u 5x7 zobrazovací kamery, ale kontaktní výtisky nebo zvětšení 5x8 jsou velmi atraktivní.

Pro tento jedinečný formát 5x8 vyrábí Chamonix dva typy kamer: pouze horizontální nebo konvertibilní. Zadní strana kamery, kterou lze konvertovat, lze změnit z pohledu na šířku na výšku. První má hmotnost pouze 2150 g a druhý má hmotnost 2840 g. Pouze horizontální model používá objektivové destičky typu Linhof, zatímco konvertibilní model používá objektivové destičky typu Sinar, takže lze použít širší škálu objektivů.

Pro oba modely může společnost Chamonix vyrobit přední standartu, která bude používat Arca-Swiss objektivy na Arca-Swiss destičkách pro pohodlí uživatelů kamer Arca-Swiss.

V každé fázi výroby jsou kamery Chamonix 5x8 zcela ručně vyráběné a všechny dřevěné části jsou ručně potahované. Po dobu 40 dnů se na dřevo opatrně nanese 12 vrstev čirého laku. Leštění a lakování dřeva vyžaduje celkem 90 dní.

Kovové části Chamonix 5x8 jsou eloxovaný hliník s černou povrchovou úpravou. Dřevo je teak.

Kromě převáděcího modelu - 58WC - existují dva modely horizontální kamery: 58NH horizontální a 58WH horizontální. Rozdíl je v tom, že model „N“ nemá žádná kovová boční ramena spojující záda a základnu, zatímco model „W“ má toto kovové rameno, jak vidíte na obrázcích.

Na skladě u výrobce jsou horizontální kamery 58 W.
Související produkty