Ground Glass with Frame For Wet Plate Kit - SQUARE - 17x17"

Matnice pro velkoformátové kamery v soupravě se čtvercovým adapterem pro použité vlhkých citlivých materiálů, nalitých na skle, dřevě nebo na plechu.Cena: 20 300 Kč s DPH
Kategorie: Příslušenství
Výrobce: Chamonix
Dodání: 3 týdny
Porovnat produkt


Parametry a popis

Souprava matnice 17x17" s adapterem pro WET PLATE

Kód produktu: CGG1717WPK

Matné sklo je sklo, jehož povrch byl broušen za vzniku plochého, ale drsného (matného) povrchu.

Ve fotografii se u některých statických a filmových kamer používá pro ruční ostření tabulka broušeného skla; tato matnice je zasunuta do zadní části fotoaparátu a objektiv otevřený do nejširší clony na tuto broušenou skleněnou matnici promítá snímaný obraz. Tato promítaná scéna na zadní sklo je vzhůru nohama. Fotograf pomocí tohoto promítaného obrazu zaostřuje a skládá snímanou scénu, někdy pomocí lupy scénu zaostřuje. Aby byl obraz lépe viditelný, používá se k blokování okolního světla tmavá tkanina. Odtud přišel obraz starodávného fotografa s hlavou zasunutou pod velkým černým plátnem.

Vzhledem k tomu, že příslušenství ke kamerám CHAMONIX nabízí i možnost fotografování na mokré desky, kde emulze je nalitá na skle, dřevě nebo plechu, lze si z příslušenství CHAMONIX vybrat mimo jiné soupravu matnice příslušného rozměru a k tomu také čtvercový adapter, právě pro tzv. wet plate, tedy mokré desky s nalitou emulzí.
Související produkty

kód: CH-CVL5X

Hledáček - 5x lupa

5 700 Kč