Landscape Polariser and Filter Holder Landscape Polariser on a camera Landscape Polariser Polariser Accessory Ring on holder Polariser Accessory Ring 01 No Filter 01 With Landscape Polariser 02 No Filter 02 With Landscape Polariser Boats - With Landscape Polariser taken at 16mm Boats - Without polariser at 16mm Bridge - Taken with Landscape Polariser at 16mm Cliff Top - With Landscape Polariser taken at 22mm

Polarizační cirkulární slimline filtr, sklo 105mm

Nový polarizační cirkulární filtr pro krajinu je tenčí než současný cirkulární polarizační filtr o průměru 105 mm. To znamená, že ho lze použít na objektivech s ohniskovou vzdáleností až 17 mm! Můžete si všimnout, že je o něco teplejší než současná verze tohoto filtru ... To pomáhá při zpracování zelených, červených a hnědých obrázků.Cena: 7 690 Kč s DPH
Kategorie: Sklo
EAN: 5055782229212
Výrobce: LEE Filters
Porovnat produkt

Parametry a popis

Polarizační filtry (nebo Polarizery, jelikož jsou také známé jako) jsou velmi důležitým nástrojem pro ovládání světla v tašce pro fotografa, mohou být použity ze 3 různých důvodů.
Oslnění a světlo odražené od nekovových předmětů (například skla, vody) lze měnit otočením polarizačního filtru. Tento efekt lze vidět pomocí čočky reflexních kamer při otočení filtru pro nastavení polarizačního stavu.
Při použití venku v slunečných dnech mají polarizační filtry saturační barvy a prohlubující se modré oblohy. Mohou být také použity ve spojení s jinými filtry (i když polarizátor by měl být vždy umístěn před polyesterovými filtry, aby bylo zajištěno, že funguje správně) pro širokou škálu efektů.
Neznámá skutečnost je, že polarizátor může být také použit jako filtr ND, když je polarizační stav upraven tak, aby se minimalizovalo jakékoliv nasycení nebo prohloubení oblohy, pokud to není nutné.
Polarizační filtry jsou k dispozici ve dvou typech, Lineární a Kruhové. Nejprve se nejedná o fyzický tvar filtru, ale o způsob, jakým filtr mění vlny světla, aby se dosáhlo polarizačního efektu. Požadovaný typ polarizátoru (Lineární nebo Kruhový) závisí zcela na typu fotoaparátu, který fotograf používá.
Moderní reflexní kamery s automatickým zaostřováním nebo s komplexními měřicími systémy fungují správně pouze při použití kruhového polarizátoru, protože Lineární polarizátor ovlivní provoz měření a autofokus. Kamery s manuálním ostřením všech typů (35 mm, střední formát a velký formát) lze běžně používat buď s lineárním nebo kruhovým typem.
Obě lineární a kruhové polarizátory jsou k dispozici od Lee filtrů jak v rotační verzi "screw in" s průměrem 105 mm, tak ve verzi 100 x 100 mm. Polarizátory čtvercového poloměru 100 mm se používají ve držáku filtru ve standardním slotu filtru o průměru 2 mm; a celý držák se pak otočí, aby se dosáhl správný polarizační stav. Toto se doporučuje pro studiové použití nebo pro použití pouze polarizátoru a případně standardních filtrů.
105 mm rotační polarizační filtry jsou připojeny k filtračnímu systému pomocí speciálního adaptérového kroužku, který je namontován na přední straně držáku. Kriticky to umožňuje, aby se polarizátor otáčel nezávisle na použitých stupních; a je ideální pro fotografování krajiny, kde je vyžadována zvýšená flexibilita.
Polarizační filtry obvykle vyžadují zvýšení zastavení 1 2/3, ale je třeba je kontrolovat s jednotlivými kamerami a systémy měření.
Související produkty