Něco o Lightq

 

Společnost light Q s.r.o. je česká společnost pouze s českým kapitálem. Vznikla v roce 2004, ale na českém trhu je aktivní již od roku 1992 a to vzhledem k tomu, že vznikla spojením, společnostmi Studio MOONLIGHT s.r.o. a EWI CZ s.r.o., které byly  založeny shodně v roce 1992.

Společnost zastupuje na českém trhu světově renomované zahraniční firmy jako např.: LEE FILTERS, MULTIBLITZ, B&W, KAISER,  LINHOF, TETENAL,  RODENSTOCK, STILFONDO, KODAK a mnoho dalších, jejichž kompletní sortiment dováží do České republiky a Slovenské republiky.

Aktivitami společnosti jsou velkoobchod, maloobchod a internetový obchod na www.lightq.cz, služby pro profesionální i amatérské fotografy, atelierové fotografování a velkoformátový tisk. V provozovně ULTRALAB&syn jsou soustředěny všechny fotografické služby výroby fotografií a zpracování všech druhů filmů. Tuto laboratoř najdete na netu na adrese: www.ultralab.cz.

Sídlo společnosti je na adrese Praha 6, Uralská 3/687. Na adrese lazarská 15/7, Praha 1 se nachází hlavní kancelář, velkoobchodní úsek, maloobchodní prodejna. Zakázky internetové foto sběrny www.rychlefoto.czjsou zpracovávány v provozovně ULTRALAB&syn na minilabech Konica Minolta R2 a FUJI Frontier 5700. Je zde také soustředěn velkoformátový tisk na plotru EPSON 9900. Na této adrese je také možnost vyzvedávat zboží, objednané přes internet www.lightq.cz.

Jak je již shora zmíněno, společnost provozuje dále prodejnu Ultralab & syn, www.ultralab.cz , na adrese Vladislavova 2, Praha 1,  kde je zpracovatelská laboratoř na výrobu fotografií (Fuji Frontier 570, KONOCA R2), vyvolávání všech druhů filmů (barevné a čb negativní filmy, diapozitivy v rozměrech kinofilm, 120 a ploché filmy do rozměru 8 x 10", 8mm a 16mm filmy), služby pro ID a pasovou fotografii, velkoformátový tisk (Epson 9900).  Tato provozovna slouží také jako maloobchodní prodejna a odběrní místo pro vyzvednutí zboží nakoupeného na e-shopu společnosti.